Urodziny Juliusza Verne’a

Urodziny Juliusza Verne’a (3-28.02)

Czy wiecie, że wielką pasją Juliusza Verne’a było żeglarstwo, a on sam lubił pisywać na jednej ze swoich trzech łodzi? A może chcielibyście wiedzieć, którego z wielkich Polaków miał na portrecie w swojej kabinie kapitan Nemo - bohater  20 000 mil podmorskiej żeglugi?

Juliusz Verne to nie tylko twórca powieści fantastycznych i podróżniczych, które zachwycają kolejne pokolenia młodych czytelników, ale także poeta, działacz społeczny i wizjoner. Ten francuski pisarz przewidział nie tylko pierwszy lot w kosmos, ale także i to, że na Księżycu jako pierwsi staną Amerykanie!

Okazją, aby dowiedzieć się więcej o niezwykłym człowieku, który jest patronem naszej szkoły, będą obchody 192. rocznicy jego urodzin, świętowanych przez cały najbliższy miesiąc.

Uczniowie podczas różnych lekcji przedmiotowych będą zapoznawać się z postacią Juliusza Verne’a, jego najsłynniejszymi dziełami oraz bohaterami najciekawszych powieści. Wykorzystując materiały wtórne, zbudują maszyny, które pozwolą podróżować w czasie, na zajęciach plastycznych namalują portret Juliusza Verne’a, wezmą udział w grze szkolnej dotyczącej naszego patrona oraz w balu karnawałowym związanym z podróżami opisanym przez Juliusza Verne’a.