Ciuchcia PuchPuch     

projekty klasowe

Projekty klasowe

Czas poświęcony projektom, to czas dzielenia się zainteresowaniami i pasjami, jak również doświadczenie tolerancji i szacunku dla potrzeb innych. Uczestnicy zajęć dzielą się swoimi zamiłowaniami i spostrzeżeniami, na tematy, które ich zaintrygowały w ostatnim czasie. Wspólnie ustalają czyja historia, pomysł czy zagadnienie stanie się przedmiotem zainteresowania i zabawy najbliższych dni. Każdy ma możliwość opowiedzenia i pokazania swoich pasji i być może znalezienia bratniej duszy, która dzieli podobne zainteresowania. Projekty dają szansę uczestnikom poznania siebie nawzajem i uwidocznienia dziecięcych zdolności i talentów. Nieograniczone możliwości dzieci szkolnych sprawiają, iż nigdy nie braknie tematów i pasji, którym wspólnie możemy się oddawać.

Akademia savoir-vivre'u

Jak zachować się na imieninach u cioci? Kto pierwszy podaje rękę na powitanie? Co zrobić ze sztućcami po skończonym obiedzie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dzieci poznają właśnie podczas zajęć szkolnej Akademii.

Mali reporterzy

Zajęcia poświęcone twórczej pracy redagowania gazetki klasowej rozwijają kreatywność, kształtują poprawność językową, uwrażliwiają na ważne społecznie tematy. Podczas kolegium dziennikarzy każdy będzie mógł podać propozycję tego, co chciałby zamieścić w gazetce. Mali reporterzy będą nie tylko pisać własne artykuły, ale również zamieszczać zdjęcia i wywiady przeprowadzane z wybranymi osobami.

Biesiady literackie

Prowadzimy cyklicznie kulturalne rozmowy o literaturze przy stole.Zajecia sa jedna z form zainteresowania uczniów czytelnictwem.W ramach tych zajęć uczniowie prezentują przeczytane książki,zachęcają innych do ich przeczytania. Dyskutują i przedstawiają swój punkt widzenia na temat bohaterów.Przy pysznym "co-nieco" przygotowanych samodzielnie w klasie bądź przy udziale rodziców. Czasami na spotkania zapraszamy interesujacych gości.

Ciekawe spotkania-ciekawi ludzie

Zapraszamy do naszej szkoły ludzi wykonujących codzienne-niecodzienne zawody. Przede wszystkim rodziców naszych uczniów. W trakcie spotkań uczniowie poznaja zawody, zainteresowania i intrygujący świat pasji ludzi dorosłych.