Ciuchcia PuchPuch     

projekty klasoweWolontariat

Szkolne Centrum Wolontariatu skupia uczniów, rodziców i pracowników szkoły chętnych do bezinteresownej pracy na rzecz innych. W szkole organizowane są zarówno pojedyncze akcje, na przykład coroczny udział w projektach "Góra grosza", "BohaterON", "Pełna miska dla schroniska", "Misie Ratownisie", "Wielka Zbiórka Książek" czy "Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc!", jak i stała działalność polegająca na współpracy z instytucjami, które zajmują się działalnością charytatywną, takimi jak:

  • Fundacja dla Wolności, z którą wspólnie pracujemy z dziećmi w Ośrodku dla uchodźców na warszawskim Targówku, pomagając im w odrabianiu lekcji, ucząc języka polskiego podczas wspólnych gier i zabaw, a także zbierając rzeczy, które w ośrodku są najbardziej potrzebne
  • "Azyl pod Psim Aniołem" w Falenicy, w którym dbamy o psie towarzystwo, wychodząc na spacery z mieszkańcami azylu, pielęgnując pieski i sprzątając psie boksy. Naszym dziełem jest także odmalowana brama schroniska!
  • Ośrodek Wsparcia dla Seniorów na Bielanach - miejsce pełne niezwykłej energii, w którym zajmujemy się wspólnym dokumentowaniem wspomnień i przygotowaniem wraz z Seniorami spektaklu o tym, czym jest dzieciństwo.
  • Stowarzyszenie WIOSNA realizujące projekt „Szlachetna Paczka”.
  • "Bank Żywności” - projekt „EkoMisja. Nie marnuję”.

Co więcej, w naszej szkole organizujemy przeróżne kiermasze, loterie i pikniki dla wszystkich osób związanych z naszą szkołą. Dochody z akcji zawsze przeznaczamy na cele charytatywne. Dzięki temu udało nam się uratować konia o imieniu Gloria, a także pomóc w chorobie dziesięcioletniego Maćka!

Najbardziej cieszy nas, kiedy pomysły na akcje charytatywne rodzą się w głowach naszych uczniów, którzy sami organizują kiermasze, pieką ciastka czy wykonują prace plastyczne po to, aby wspomóc wybrany przez siebie cel.

Jesteśmy niezmiernie dumni i cieszymy się, że razem możemy zmieniać świat na lepsze! :)


Znalezione obrazy dla zapytania szlachetna paczka

Podobny obrazZnalezione obrazy dla zapytania zamiast kwiatka niosę pomoc

Znalezione obrazy dla zapytania góra grosza

Znalezione obrazy dla zapytania pełna miska dla schroniska

Znalezione obrazy dla zapytania bohateronPodobny obraz

Znalezione obrazy dla zapytania wielka zbiórka książek

Znalezione obrazy dla zapytania fundacja dla wolności