Ciuchcia PuchPuch     

 

Półkolonie z Juliuszem Verne'em w roku szkolnym 2019/2020 

Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Juliusza Verne'a co roku zaprasza wszystkich uczniów na niezapomniane obozy i półkolonie. W tamtym roku ferie spędzaliśmy na obozie narciarsko-snowboardowym oraz na wyjeździe językowym w Londynie, natomiast podczas wakacji mieliśmy przyjemność brać udział w projektach "Ekologiczne wakacje", "Podróż ze sztuką dookoła świata", "Podróż z wyobraźnią" i wielu innych.


Ferie z Juliuszem Verne

Mamy ogromną przyjemność zaprosić wszystkie dzieci w wieku szkolnym do wzięcia udziału w feriach zimowych z Juliuszem Verne’em!

W zależności od Państwa potrzeb proponujemy opiekę tygodniową lub w pojedyncze dni. 

Terminy zajęć: 10-14 lutego 2020 r. 

Szkoła będzie otwarta codziennie w godzinach 7.30-18.00, natomiast zajęcia będą się odbywać w godz. 9.00-17.00.

W tym roku proponujemy ferie pod hasłem "Laboratorium pełne powietrza". Poniżej prezentujemy harmonogram atrakcji zaplanowanych na każdy dzień. 

Poniedziałek 10 lutego  Czy powietrze istnieje?

Powietrze jest wszędzie wokół nas. Nie możemy go zobaczyć, ale odbieramy jego obecność za pomocą innych zmysłów poprzez powiew wiatru, zmiany temperatury, zapachy itp. Czy zatem powietrze jest wszędzie? Podczas zajęć przeprowadzimy dowód na istnienie powietrza, dowiemy się także, czym jest ciśnienie atmosferyczne i sprawdzimy w jaki sposób zależy ono od głębokości i wysokości. Poznamy także urządzenia służące do pomiaru ciśnienia, wykonamy własny barometr i nauczymy się przewidywać pogodę dzięki tym pomiarom. 

Wtorek 11 lutego  Podróż poduszkowcem

Poduszkowce to nie są zwykłe pojazdy! Dzięki poduszce powietrznej mogą one przemieszczać się z zawrotnymi prędkościami nad różnymi powierzchniami: ziemią, wodą, lodem i obszarami bagiennymi! Podczas zajęć poznamy sekrety konstrukcji poduszkowców, podejmiemy także próbę zbudowania własnego pojazdu. Dowiemy się także, dlaczego poduszkowce są bezpieczne dla środowiska i zastanowimy się, czy w przyszłości mogą one zastąpić tradycyjne samochody. 

Środa 12 lutego  Aerodynamika

Podczas zajęć dowiemy się czym zajmuje się dział fizyki zwany aerodynamiką. Własnoręcznie wykonamy tubę, w której umieścimy prototypy samolotów. To zjawisko pokaże nam,  dlaczego samoloty latają i jak zachowuje się skrzydło w strumieniu powietrza. Eksperymenty w laboratorium fizycznym pozwolą nam poznać i przetestować proste wynalazki, które pozwalają nam żyć wygodniej oraz oszczędzać środowisko naturalne. 

Czwartek 13 lutego  Wdech-wydech

Ile oddechów robimy w ciągu dnia? Ile litrów powietrza dziennie przechodzi przez nasz układ oddechowy? Czy powinniśmy wdychać powietrze nosem, czy ustami? Podczas zajęć zajrzymy do wnętrza naszego ciała, żeby zobaczyć, co dzieje się, kiedy nurkujemy i kiedy oddychamy zimnym powietrzem. Proste eksperymenty pozwolą nam przekonać się, jak duża może być pojemność naszych płuc i jak o nie dbać na co dzień. Wykonamy także doświadczenia, które pozwolą ocenić czystość powietrza, jakim oddychamy, i dowiemy się, skąd pochodzi zimowy smog oraz jak się przed nim bronić.

Piątek 14 lutego – Powietrze i woda

Podczas zajęć dowiemy się, jak z wrzątku powstaje lód, wyczarujemy zamarznięte bańki, przeprowadzimy eksperymenty związane z wpływem niskiej temperatury na różne przedmioty. Dowiemy się także, czy można przenieść kostkę lodu, nawet jej nie dotykając, i wykonamy kryształową choinkę. 

W ramach podsumowania zajęć uczniowie we współpracy z nauczycielami stworzą quiz sprawdzający wiadomości i umiejętności zdobyte podczas całego tygodnia. Quiz będzie można rozwiązywać przy użyciu tabletów. Czeka nas zabawa pełna emocji  i dobrej energii!

W ramach półkolonii odbędą się: zajęcia tematyczne, warsztaty plastyczne, eksperymenty naukowe, zajęcia programowania, zabawy muzyczne. Przewidziane są zajęcia sportowe, takie jak: wyjścia na basen, konkursy sprawnościowe, gry i zabawy na placu zabaw oraz spacery.

Prosimy, aby dzieci miały ze sobą:

 • obuwie na zmianę,
 • drugie śniadanie,
 • wygodny strój sportowy,
 • energię do poznawania świata i dobry humor :) 

Osoby zainteresowane udziałem dziecka w feriach zimowych proszone są o przesłanie zgłoszenia drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do 13.12.2019 r. (piątek). 

W treści zgłoszenia prosimy napisać na jaki okres zapisują Państwo dziecko oraz czy zamawiają Państwo dla dziecka obiad. 

Termin zgłoszeń do 13.12.2019 r. jest ostateczny. Informujemy, że minimalna liczba dzieci wymagana do uruchomienia półkolonii to 10 osób. W dn. 18.12.2019 r. otrzymacie Państwo drogą mailową potwierdzenie uruchomienia zajęć. 

Koszt:

 • Dla wszystkich uczniów, których rodzice terminowo regulują wszelkie opłaty za szkołę (do pierwszego dnia miesiąca) począwszy od 01.10.2019r. proponujemy bezpłatny udział w półkoloniach.
 • Dla uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne'a - 40 zł/dzień, 200 zł/tydzień. 
 • Dla uczniów z innych szkół - 80 zł/dzień, 400 zł/tydzień.

Wpłaty za udział w półkoloniach prosimy kierować na konto szkoły, na nr rachunku 21 1090 1014 0000 0001 1708 4375 do dn. 10.01.2020 r. (piątek). W tytule przelewu prosimy wpisać imię i nazwisko dziecka z dopiskiem FERIE ZIMOWE.

Inne koszty:

 • Obiady (żywienie standardowe) - 17 zł/dzień. Wpłaty za obiady prosimy kierować na konto firmy P.H.U. GASTRONOMIA, na nr rachunku 05 1140 2004 0000 3302 4953 6603 do dn. 10.01.2020 r. (piątek). W tytule przelewu prosimy wpisać imię i nazwisko dziecka z dopiskiem FERIE ZIMOWE.
 • Wyjścia na wycieczki w ramach programu obowiązującego w danym tygodniu. Wpłaty za wycieczki będą przyjmowane bezpośrednio przez wychowawcę półkolonii w dniu wycieczki 

 

 Obóz narciarsko-snowboardowy w Murzasichlu

Przedstawiamy Państwu ofertę wyjazdu zimowego organizowanego przez nauczycielkę języka angielskiego w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Juliusza Verne'a - p. Halszkę Dmowską-Głażewską.   

Termin8-15.02.2020 r.

ZakwaterowanieDom Wczasowy "U Tośki 1"

W programie m.in.:

 • codzienne treningi narciarskie lub snowboardowe pod opieką instruktorów-wychowawców, 
 • zawody narciarskie z nagrodami, 
 • wyjazd do kompleksu basenów Termy Bukowina Tatrzańska, 
 • kulig zakończony ogniskiem z kiełbaskami, 
 • wyjście na sztuczne lodowisko, tor saneczkowy i skutery śnieżne, 
 • snowtubing, gry i zabawy na śniegu, 
 • trzy dni jazdy na Słowacji na stokach Tatrzańskiej Łomnicy.

Zapisy i zaliczka: 

Zapisy przyjmowane są drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Liczba miejsc jest ograniczona. Zaliczka w wysokości 700zł płatna do 10 stycznia 2020 r. 

Wszelkich informacji na temat wyjazdu zimowego udziela p. Halszka Dmowska-Głażewska telefonicznie 507-032-074 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Obóz sportowo-językowy "Viva Mexico!"


Podczas wakacji p. Halszka Dmowska-Gałżewska zaprasza uczniów Verne na piątą edycję letniego obozu sportowo-językowego!

Termin: 29.06-10.07.2020r. 

Zakwaterowanie: Hotel Cztery Wiatry Sport&Spa Resort (www.czterywiatry.pl) 

Formuła obozu polega na wzbogaceniu wakacyjnego wypoczynku dziecka o walor edukacyjno-rozwojowy, tworzeniu warunków do budzenia ciekawości świata, kształtowania pasji i rozwijania zainteresowań. 

W programie: 

 • codzienne zajęcia z języka angielskiego,
 • treningi tenisa ziemnego,
 • zajęcia plastyczne, 
 • zajęcia programowe przybliżające dzieciom kulturę, tradycje i geografię Meksyku prowadzone w formie projektów,
 • całodniowa wycieczka do kompleksu turystycznego w Bałtowie (w programie: Jurapark, Prehistoryczne Oceanarium, Bałtowski Zwierzyniec, Park Rozrywki),
 • wycieczka do pałacu w Kurozwękach (w programie: Pałac i jego skarby, Lochy pełne tajemnic, Safari z bizonami),
 • wizyta w stadninie koni w Kotuszowie, 
 • plażowanie i kąpiele w zalewie Chańcza,
 • pływanie kajakami i rowerami wodnymi po zalewie Chańcza, 
 • ognisko z kiełbaskami, dyskoteka, pływanie w hotelowym basenie, turnieje sportowe z nagrodami, gry terenowe oraz wiele innych atrakcji. 

Zapisy i zaliczka:  

Zapisy przyjmowane są drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Liczba miejsc jest ograniczona. Zaliczka w wysokości 700zł płatna do 10 lutego 2020 r. 

Wszelkich informacji na temat wyjazdu letniego udziela p. Halszka Dmowska-Głażewska telefonicznie 507-032-074 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..