Ciuchcia PuchPuch     

 

 

 

Zajęcia dodatkowe

W ramach opieki świetlicowej odbywają się następujące zajęcia:

  • zajęcia dodatkowe otwarte (bezpłatne w ramach opłaty za opiekę popołudniową) - organizowane przez nauczycieli, dostępne dla wszystkich uczniów przebywających danego dnia w świetlicy. Zajęcia odbywają się w ramach opieki świetlicowej, nie obowiązują na nie dodatkowe zapisy. Tematyka zajęć zmienia się co tydzień, uczeń sam decyduje, czy danego dnia bierze udział w zajęciach.  
  • zajęcia dodatkowe zamknięte (bezpłatne w ramach opłaty za opiekę popołudniową) - zajęcia prowadzone przez nauczycieli klas I-III, nauczycieli przedmiotowych i lektorów, dostępne dla uczniów zgłoszonych na początku danego semestru. Zapisy na zajęcia odbywają się na początku każdego semestru. Podczas zajęć realizowane są dłuższe projekty i zadania.
  • zajęcia dodatkowe zamknięte (dodatkowo płatne)- zajęcia prowadzone przez instruktorów firm zewnętrznych współpracujących ze szkołą, dostępne dla uczniów zgłoszonych na początku danego semestru*
  • koła przedmiotowe SOS - zajęcia przeznaczone dla uczniów klas IV-VIII, którzy ze względu na czasowe nieobecności lub z innych powodów potrzebują wsparcia w przyswojeniu materiału z zakresu poszczególnych przedmiotów, chcą uzupełnić opuszczoną pracę klasową, zaliczyć materiał wymagany przez nauczyciela lub poprawić ocenę.
  • koła olimpijskie - zajęcia przeznaczone dla uczniów klas IV-VIII. Wiedza z języka polskiego, matematyki, historii, przyrody, biologii, języka hiszpańskiego jest niezwykle obszerna. Poprzez koła olimpijskie rozwijamy zainteresowanie poszczególnymi przedmiotami oraz poszerzamy wiedzę i umiejętności poza programami realizowanymi na lekcjach. Zajęcia te pomagają też uczniom w przygotowaniu do konkursów i olimpiad

 

Zajęcia dodatkowe dla klas I-IV w roku szkolnym 2023-2024


Kuchnia Escoffiera

Zajęcia pozwolą dzieciom odkryć w sobie talent kulinarny, poznać kuchnie z różnych stron świata i nabrać odwagi do okrywania nowych smaków. Są również okazją do rozwijania wiedzy o zdrowym odżywianiu oraz samodzielności w kuchni, nauki zasad savoir-vivre przy stole, a także dbania o higienę podczas przygotowywania i spożywania posiłków.

Podstawy rysunku

Na zajęciach będziemy ćwiczyć szkicowanie oraz cieniowanie przy pomocy ołówka. Zrozumiemy zasady łączenia kolorów. Poznamy podstawy kompozycji, nauczymy się uwzględniać perspektywę i skalę rysunku. Zajęcia te rozwijają sprawność manualną, uczą obserwacji i analizy widzianego obrazu.

Szydełkowanie

Podczas zajęć będziemy usprawniać umiejętności manualne i ćwiczyć koncentrację. Rozpoczniemy od nauki podstaw, czyli zasad posługiwania się szydełkiem, a następnie będziemy ćwiczyć różne sploty. Od prostych figur geometrycznych przejdziemy do trudniejszych form, takich jak np. maskotka.

Ciekawe szycie

Uczniowie rozpoczną swoją przygodę od szycia prostych rzeczy, takich jak torebki czy etui na laptopa, by przejść do bardziej skomplikowanych realizacji własnych projektów, jak bluzki czy sukienki. Każdy będzie miał możliwość zostać projektantem i wykreować nowe trendy modowe. Uczestnicy warsztatów nauczą się korzystania nie tylko z tradycyjnej igły i nitki, ale także z profesjonalnych maszyn, dzięki którym poznają wszystkie tajniki szycia i projektowania. Warsztaty uczą i bawią, pozwalają rozwijać swoją kreatywność i zdolności manualne, doskonalą poczucie sprawstwa, skuteczności i wiary we własne możliwości, a także dają poczucie dumy z autorskich, własnoręcznie wykonanych projektów.

Ceramika

Zajęcia polegające na tworzeniu różnych przedmiotów z gliny poprzez ugniatanie, formowanie, wałkowanie oraz ozdabianie. Proces twórczy, w którym uczestniczyć będą uczniowie, stanowi wsparcie dla rozwoju motoryki małej, wyobraźni przestrzennej, ekspresji plastycznej. Podczas warsztatów będziemy ćwiczyć umiejętności manualne i kreatywność, rozwijać zmysł dotyku. Zapoznamy się z różnymi technikami ceramicznymi.

Warsztaty kreatywności

Podczas spotkań uczestnicy będą tworzyć prace plastyczne inspirowane przyrodą, naturą i najbliższym otoczeniem za pomocą różnych technik rysunkowych, malarskich, graficznych, papierowych i mieszanych. Prowadzone działania mają na celu wspieranie motoryki małej, koordynacji wzrokowo- ruchowej, a także zaspokojenie naturalnej potrzeby tworzenia i aktywności plastycznej w zakresie eksperymentowania z różnymi materiałami, narzędziami i technikami plastycznymi.

Gry i zabawy logiczne

Zajęcia kierowane są do uczniów, którzy lubią matematyczne zabawy oraz rozwiązywanie zadań wymagających logicznego myślenia. Nie ma tu złych rozwiązań, ponieważ każdy pomysł zbliża do prawidłowego wyniku, a poszukując go, z pewnością będziemy świetnie się bawić.

Koło informatyczne dla klas 1-2

Podczas zajęć uczniowie poznają różnorodne oprogramowanie z zakresu grafiki komputerowej, programowania czy edytowania tekstu. Będą korzystali z programów offline, ale także z edukacyjnych zasobów Internetu. Zajęcia mają na celu wyposażyć uczniów w kompetencje przyszłości takie, jak krytyczne myślenie, kreatywność, komunikatywność, współpraca.

Koło informatyczne dla klas 2-3

Podczas zajęć uczniowie będą mieli okazję rozwijać swoje zainteresowania oraz kompetencje w zakresie - posługiwania się komputerem, wykorzystywania technologii komunikacyjno-informacyjnych w zadaniach różnego typu oraz stosowania różnego rodzaju oprogramowania edukacyjnego, rozwijającego umiejętności programowania takiego, jak: Scratch czy Scottie Go.

Mały podróżnik

Podczas spotkań dowiemy się między innymi, jak dobrze spakować plecak, wyznaczyć północ, rozpoznać tropy zwierząt, odnaleźć gwiazdę polarną, porozumieć się z tubylcami mówiącymi tylko w swoim rdzennym języku, zaszyfrować wiadomość lub nadać ją alfabetem Morse’a. Nie zabraknie ciekawostek dotyczących przyrody, kultury i zwyczajów z różnych miejsc na całym świecie, a w szczególności z Boliwii, w której pracował prowadzący zajęcia

Podróże muzyczne z Pyzą

Podczas zajęć dzieci wraz z lalką Pyzą z Mazowsza poznają podstawowe pojęcia z obszaru muzyki, instrumenty muzyczne i utwory z różnych kultur, będą ćwiczyć umiejętność odtwarzania rytmów na instrumentach perkusyjnych i własnym ciele, wezmą udział w grach muzycznych i będą doskonalić umiejętność pracy w zespole. Zajęcia prowadzone w dwóch językach pozwolą, poza kształtowaniem umiejętności muzycznych i matematycznych, rozwijać także kompetencje w zakresie języka angielskiego.

Abacus

Arytmetyka mentalna, czyli technika liczenia w pamięci, jest sprawdzonym sposobem rozwijania zdolności dziecka i kreatywnego myślenia i pozwala osiągnąć pełny potencjał intelektualny. Początkowo praca odbywa się na japońskich liczydłach „soroban”: rozpoczynamy od przesuwania obiema rękami koralików, by po pewnym czasie wizualizować wykonywane ruchy i liczyć w pamięci. Zajęcia obejmują ćwiczenia poprawiające pamięć słuchową i wzrokową, uwagę i skupienie, rozwijające logiczne i nieszablonowe myślenie, stymulujące interakcje pomiędzy obiema półkulami mózgu, zwiększające motywację do nauki.

Szachy

Szachy to gra, która wspiera rozwój logicznego i abstrakcyjnego myślenia, kształtuje wyobraźnię przestrzenną, jest świetnym treningiem pamięci. Pomaga rozwinąć takie umiejętności, jak: systematyczność, odpowiedzialność za podjęte decyzje, cierpliwość i koncentracja, radzenie sobie ze stresem i porażkami. Podczas zajęć uczniowie poznają elementy strategii i taktyki szachowej oraz zasady poprawnego rozgrywania partii szachów. Pod koniec roku rozegramy turniej szachowy.

Koło gier planszowych

Gry planszowe to jedna z najbardziej tradycyjnych form spędzania czasu, która rozwija wyobraźnię, edukuje poprzez zabawę, a także świetnie integruje grupę. Podczas gier uczestnicy uczą się planować, przewidywać, a także rozwiązywać pojawiające się trudności, doskonalą umiejętności logicznego myślenia, a także pracy w grupie. Zajęcia przeznaczone są dla miłośników gier planszowych, zarównow języku polskim, jak i angirlskim.

Zajęcia archeologiczne

Podczas zajęć poznamy podstawy historii świata i cywilizacji. Przyjrzymy się pracy archeologa, sprawdzimy, jakich narzędzi używa się podczas wykopalisk archeologicznych. Udamy się w podróż do czasów prehistorycznych, wybierzemy się do starożytnego Rzymu, cofniemy się w czasie do średniowiecza. Poznamy życie mieszkańców, smaki tamtych czasów, posłuchamy dawnej muzyki. Zobaczymy, jak wyglądały budowle i przedmioty w najdawniejszych dziejach ludzkości oraz sprawdzimy, w jaki sposób ludzie komunikowali się ze sobą.

„Eins, zwei, drei Deutsch!”

Zajęcia wprowadzające w świat języka niemieckiego, łączące efektywną naukę z dużą liczbą gier językowych, zabaw ruchowych, piosenek i projektów plastycznych, wycinanek i kolorowanek. Poprzez zabawę, śpiew, taniec, rymowanki, wierszyki, zagadki słowne, łamigłówki, dialogi oraz prace manualne uczestnicy poznają kulturę i geografię krajów niemieckojęzycznych, nauczą się podstawowych słówek, będą doskonalić wymowę i intonację. Otrzymają wiele ciekawych materiałów, które pozwolą im oswoić i zaprzyjaźnić się z językiem niemieckim.

¡A jugar ya!

Zajęcia wprowadzają dzieci w świat języka hiszpańskiego. Łącząc naukę z zabawą, będziemy śpiewać piosenki, słuchać kolorowych opowieści oraz uczyć się ciekawych rymowanek. Zajęcia stawiają na interakcję, kreatywność i rozwijanie umiejętności komunikacyjnych.

Zumba

Zajęcia zumby to dynamiczna zabawa, podczas której dzieci będą tańczyć do ulubionych piosenek, ucząc się podstawowych kroków i układów choreograficznych. Podczas każdego spotkania pełnego różnorodnych stylów muzycznych stworzymy atmosferę pełną radości i zabawy, zachęcając uczestników do wyrażania siebie poprzez taniec.

Akrobatyka/gimnastyka artystyczna

Gimnastyka artystyczna jest sportem łączącym elementy tańca klasycznego, gimnastyki ogólnorozwojowej i akrobatyki. Wspiera harmonijny rozwój cech charakteru takich, jak: systematyczność, wytrwałość czy konsekwencja. Kształtuje koordynację ruchową, gibkość i zwinność, a także wrażliwość na piękno i estetykę ruchu. Podczas zajęć oprócz ćwiczeń taneczno-akrobatycznych będziemy wykorzystywać skakankę, obręcz, piłkę, maczugę i wstążkę. Wykonamy między innymi przewroty, stania na głowie, stania na rękach, przerzuty bokiem, ćwiczenia w parach i grupach.

Piłka nożna

Celem treningów będzie nauka i doskonalenie umiejętności piłkarskich w szczególności: panowania nad piłką, podań, dryblingu oraz strzału do bramki. Ważnym elementem będą ćwiczenia koordynacyjne podnoszące sprawność, poczucie równowagi oraz zasady fair play.

Karate

Karate to sztuka walki pochodząca z Okinawy i Chin, nierozerwalnie związana z jogą i wewnętrznym rozwojem człowieka, opartym na treningu fizycznym i umysłowym. Do najważniejszych elementów w treningu karate należą nauka samoobrony, doskonalenie techniki oraz rozwój podstawowych cech motorycznych takich, jak siła, szybkość, wytrzymałość, gibkość, koordynacja ruchowa. Poza treningiem fizycznym karate obejmuje również trening umysłu, który polega na wzmacnianiu cech charakteru, zwiększaniu koncentracji w trudnych momentach, pokonywaniu własnych barier oraz dążeniu do samodoskonalenia. Na treningu wykonywane są ćwiczenia sprawnościowe, siłowo- wytrzymałościowe i techniczne. Zajęcia prowadzone są przez instruktora, który od 14 lat trenuje karate, jest sędzią Karate WKF z licencją Polskiej Unii Karate. Specjalizuje się głównie w kumite, ale sukcesy na zawodach odnosi również w kata drużynowym. Jest Akademickim Mistrzem Polski 2021 i 2022 (kata drużynowe). Zdobył 3 miejsce na Europejskich Igrzyskach Akademickich 2022 (kata drużynowe). Jest brązowym medalistą Igrzysk Europejskich w Łodzi 2022 (kata drużynowe) oraz ViceMistrzem Polski w kumite drużynowym 2022 we Wrocławiu.

Judo

Podczas treningów uczestnicy nauczą się i będą doskonalić techniki padów, trzymań i rzutów. Judo jest sportem chwytanym, będziemy wykonywać ćwiczenia związane z łapaniem, trzymaniem i przeciąganiem. Ważnym elementem treningu jest gimnastyka oraz elementy akrobatyki zapewniające rozwój koordynacji, gibkości oraz siły. Podczas zajęć będziemy rywalizować zgodnie z zasadami fair play. Zajęcia prowadzone są przez treneraktóry posiada stopień mistrzowski 1 DAN. Przygodę z judo rozpoczął w wieku 6 lat. Jest czynnym zawodnikiem AZS AWF Warszawa. Jest aktualnym członkiem Kadry Narodowej Seniorów, 2-krotnym Mistrzem Polski Seniorów, medalistą Mistrzostw Europy oraz wielokrotnym medalistą Pucharów Świata.

Nauka i doskonalenie pływania

Zajęcia obejmujące naukę i doskonalenie umiejętności pływackich pod okiem trenerów z firmy AquaLaguna. Nadzór nad merytorycznym przebiegiem zajęć pełni pracownik Zakładu Pływania i Ratownictwa Wodnego AWF Warszawa, trener I klasy pływania, instruktor piłki wodnej, sędzia pływacki, wielokrotny Mistrz i rekordzista Polski w pływaniu, 3-krotny drużynowy mistrz świata w ratownictwie wodnym, w tym w 2004 r. w konkurencjach morskich Masters.

 

Zajęcia dodatkowe dla klas IV-VIII w roku szkolnym 2023-2024

 

Koła olimpijskie

Wiedza z matematyki, historii, geografii, chemii, fizyki czy języków obcych jest niezwykle obszerna. Poprzez koła olimpijskie będziemy rozwijać zainteresowanie poszczególnymi przedmiotami oraz poszerzać wiedzę i umiejętności poza programami realizowanymi podczas lekcji. Zajęcia stanowić będą również wsparcie w przygotowaniu do konkursów i olimpiad przedmiotowych.

Koła przedmiotowe SOS

Zajęcia przeznaczone dla uczniów, którzy ze względu na nieobecności lub z innych powodów potrzebują wsparcia w przyswojeniu materiału z zakresu poszczególnych przedmiotów, chcą napisać opuszczoną pracę klasową, sprawdzić wiedzę i umiejętności z materiału wymaganego przez nauczyciela lub poprawić ocenę.

La oca loca

Zajęcia przeznaczone dla uczniów, którzy chcieliby poszerzyć wiedzę zdobytą podczas lekcji języka hiszpańskiego. Podczas gier i zabaw będziemy zdobywać umiejętności językowe oraz poznawać kraje hiszpańskojęzyczne i ich kulturę.

CursoCurso para Concurso

Zajęcia przygotowujące do konkursów na poziomie A1-A2. Skupimy się na doskonaleniu gramatyki, słownictwa i umiejętności komunikacyjnych. Uczestnicy będą rozwiązywać zadania testowe, poznawać nowe słownictwo i doskonalić nabyte już umiejętności.

ÖSD Kid A1, A2

Zajęcia przygotowujące do egzaminu z języka niemieckiego, organizowanego przez Instytut Austriacki, potwierdzający znajomość języka na poziomie podstawowym, używanego w codziennym życiu prywatnym i szkolnym. Rozwijają sprawności pisania, czytania, słuchania i mówienia oraz umożliwiają opanowanie kluczowego słownictwa i gramatyki.

Atelier

Zajęcia z rysunku i malarstwa dla uczniów, którzy chcieliby doskonalić swój warsztat, tworząc prace bardziej zaawansowane w różnych stylach i technikach. Atelier to przestrzeń otwarta na potrzeby młodych artystów, którzy czasem potrzebują więcej czasu na dopracowanie swoich obrazów, realizację własnych pomysłów lub szukają nowych inspiracji i wskazówek do pracy.

Konstruktor

Nasi „Konstruktorzy” to uczniowie lubiący ciąć, wycinać, sklejać, tworzyć makiety, projektować obiekty do zadań specjalnych: latające, pływające, jeżdżące. W czasie zajęć nauczymy się wizualizować pomysły, planować etapy pracy i z zachowaniem zasad BHP korzystać z narzędzi warsztatowych. Do pracy używamy materiałów pochodzących z recyklingu , nadając im drugie życie dzięki naszej wyobraźni.

Ceramika

Zajęcia polegające na tworzeniu różnych przedmiotów z gliny poprzez ugniatanie, formowanie, wałkowanie oraz ozdabianie. Proces twórczy, w którym uczestniczyć będą uczniowie, stanowi wsparcie dla rozwoju motoryki małej, wyobraźni przestrzennej, ekspresji plastycznej. Podczas warsztatów będziemy ćwiczyć umiejętności manualne i kreatywność, rozwijać zmysł dotyku. Zapoznamy się z różnymi technikami ceramicznymi.

Warsztaty fotograficzne

Podczas zajęć będziemy twórczo wykorzystywać urządzenia cyfrowe, poznamy różnice i możliwości lustrzanek oraz aparatów w naszych telefonach. Nauczymy się podstaw wykonywania fotografii portretowej, pejzażu, obiektu, zdjęć makro oraz artystycznych. Wykorzystamy aplikacje i programy do obróbki zdjęć, tworzenia kolaży, montowania filmów oraz animacji.

Kreatywne pisanie

Uczestnicy zajęć poznają wszystkie etapy procesu pisania: od szukania inspiracji, poprzez wybór formy wypowiedzi, formułowanie tematu, wybór środków artystycznego wyrazu, aż po tworzenie tekstu. Wyjdą dzięki temu poza utarte schematy językowe, pogłębią umiejętność posługiwania się językiem adekwatnym do tematu, skutecznie pobudzą swoją wyobraźnię, uruchomią twórcze myślenie. Poznają artystyczne i użytkowe formy wypowiedzi. Stworzą portfolio swoich tekstów. Okazją do przedstawienia kreatywnych prac pisarskich będzie wieczór artystyczny zaplanowany w szkole w pierwszym tygodniu marca 2024 r.

Szkolny klub czytelniczy

Miłośnicy książek poszukiwani! Projekt PoczytajMY to połączenie klubu czytelniczego i wolontariatu. Na spotkaniach omawiamy interesujące nas teksty, a następnie samodzielnie wymyślamy i przeprowadzamy zabawy czytelnicze dla młodszych dzieci. Promujemy czytelnictwo w szkole i zachęcamy najmłodszych do wejścia w niezwykły świat wyobraźni. Zapraszamy wszystkich, nie tylko moli książkowych.

Warsztaty teatralne

Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie, gdyż tam pokazuje się ludziom, jakimi mogliby być, jakimi pragnęliby być, choć nie mają na to odwagi, i jakimi są. Tove Jansson
Zajęcia dedykowane miłośnikom teatru, a także pasjonatom tworzenia dekoracji, scenografii czy muzyki. Spotkania mają na celu pobudzenie wyobraźni, poznanie swoich możliwości scenicznych i skonfrontowania się z tremą oraz nieśmiałością. Warsztaty teatralne, to czas spędzony na wspaniałej zabawie, poprzez którą uczestnicy rozwijają swoją kreatywność.

Warsztaty recytatorskie

Recytowanie wierszy to nie tylko kontakt z pięknem, to także przekazywanie tego piękna innym. Uczeń staje się twórcą, a jednocześnie doświadcza wdzięczności od słuchaczy, którzy z zachwytem patrzą na jego zdolności. Warsztaty recytatorskie mają na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do podjęcia trudu pamięciowego opanowania tekstu, a następnie zaplanowania i przedstawienia ich interpretacji głosowej. Intonacja głosu, gestykulacja, mimika to elementy, które wpływają na odbiór poezji. Pragniemy, aby tą niezwykłością i pięknem dzieci zachwyciły widzów, ale również, by umiejętność, którą posiądą, mogły stosować w różnych sytuacjach życiowych.

Koło debatanckie

Przez rozmowę wiedzie droga do prawdy, a dyskutowanie może być formą współzawodnictwa, o czym wiedzieli już starożytni Grecy – piszą twórcy Warszawskiej Ligi Debatanckiej. Koło debatanckie skierowane jest do uczniów zainteresowanych rozwojem umiejętności debatowania, czyli wzajemnego przekonywania się z zachowaniem zasad logiki i retoryki. Budowanie trafnej argumentacji, a następnie prezentowanie swoich wypowiedzi przed publicznością to kompetencje, które będziemy doskonalić podczas zajęć i rozgrywek Ligi Debatanckiej.

Mały podróżnik

Podczas spotkań dowiemy się między innymi, jak dobrze spakować plecak, wyznaczyć północ, rozpoznać tropy zwierząt, odnaleźć gwiazdę polarną, porozumieć się z tubylcami mówiącymi tylko w swoim rdzennym języku, zaszyfrować wiadomość lub nadać ją alfabetem Morse’a. Nie zabraknie ciekawostek dotyczących przyrody, kultury i zwyczajów z różnych miejsc na całym świecie, a w szczególności z Boliwii, w której pracował prowadzący zajęcia.

Koło biblijne

Zajęcia, podczas których lepiej poznamy Ewangelię Św. Jana. Spotkania będą miały formułę pozwalającą przygotować się do wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej „HIERONYMUS” 2023 współorganizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty.

Abacus

Arytmetyka mentalna, czyli technika liczenia w pamięci, jest sprawdzonym sposobem rozwijania zdolności dziecka i kreatywnego myślenia i pozwala osiągnąć pełny potencjał intelektualny. Początkowo praca odbywa się na japońskich liczydłach „soroban”: rozpoczynamy od przesuwania obiema rękami koralików, by po pewnym czasie wizualizować wykonywane ruchy i liczyć w pamięci. Zajęcia obejmują ćwiczenia poprawiające pamięć słuchową i wzrokową, uwagę i skupienie, rozwijające logiczne i nieszablonowe myślenie, stymulujące interakcje pomiędzy obiema półkulami mózgu, zwiększające motywację do nauki. Uczestnictwo związane jest z zakupem pakietu edukacyjnego wraz z dostępem do platformy on-line na cały rok szkolny.

RPG – gry wyobraźni

RPG (role-playing game) to gra towarzyska oparta na narracji, w której gracze wcielają się w fikcyjne postacie. Można ją porównać do teatru improwizacji, w którym osoba prowadząca, zwana Mistrzem Gry, odgrywa rolę autora scenariusza, reżysera, narratora i postaci drugoplanowych. Gracze są aktorami pierwszoplanowymi, nie znają jednak scenariusza, przez co muszą reagować na bieżące wydarzenia i improwizować. Rozgrywka jest niemal w całości oparta o słowne opisy, czasem wspomagane muzyką. Gracze nie rywalizują z sobą, a tworzą zespół biorący udział w przygodzie i współpracujący na rzecz jej szczęśliwego zakończenia. Ta forma aktywności, poza możliwością świetnego spędzania czasu, służy rozwijaniu wyobraźni i logicznego myślenia, doskonaleniu umiejętności podejmowania decyzji oraz poszukiwania nieszablonowych rozwiązań, a także współpracy w grupie. Rozwija też umiejętności interpretacyjne i aktorskie, gdyż wymaga wcielania się w role i odtwarzania zachowania wybranej postaci.

Szachy

Szachy to gra, która wspiera rozwój logicznego i abstrakcyjnego myślenia, kształtuje wyobraźnię przestrzenną, jest świetnym treningiem pamięci. Pomaga rozwinąć takie umiejętności, jak: systematyczność, odpowiedzialność za podjęte decyzje, cierpliwość i koncentracja, radzenie sobie ze stresem i porażkami. Podczas zajęć uczniowie poznają elementy strategii i taktyki szachowej oraz zasady poprawnego rozgrywania partii szachów. Pod koniec roku rozegramy turniej szachowy.

Warsztaty muzyczne

Muzyka ma bardzo duży wpływ na prawidłowy rozwój dziecka, pomaga w trudnościach dnia codziennego, rozwija wrażliwość i pobudza wyobraźnię. Udział w zajęciach koła pozwala na odkrywanie i rozwijanie zdolności oraz umiejętności muzycznych poprzez śpiew, wspólne muzykowanie, a także przygotowywanie występów artystycznych. Podczas zajęć uczniowie zapoznają się m.in. z różnorodnymi technikami śpiewania, zagadnieniem emisji głosu i właściwej dykcji, estetyką wykonywania utworów muzycznych.

Robotyka praktyczna

Cykl 30 godzin interdyscyplinarnych zajęć warsztatowych, nastawionych na zdobywanie i rozwijanie praktycznych umiejętności w zakresie robotyki i mechaniki oraz ich zastosowań. Podczas zajęć, na przykładzie robota Skribot, uczniowie dowiedzą się, z jakich części składa się robot, a następnie nauczą się dzielić poszczególne jego elementy na kategorie. Uczestnicy poznają także zastosowania sensorów i efektorów robota, tworząc algorytmy wykorzystujące ich działanie. W dalszej części kursu wykorzystamy robota, różne elementy mechaniczne, oraz technologię druku 3D, do wykonywania badań z dziedziny matematyki, biologii, geografii i fizyki.

Elektronika praktyczna

Cykl 25 godzin zajęć warsztatowych nastawionych na zdobywanie i rozwijanie praktycznych umiejętności w zakresie podstaw elektroniki analogowej i cyfrowej, związanych z projektowaniem urządzeń elektronicznych, ich budowaniem, programowaniem i testowaniem. Wiedza teoretyczna będzie przekazywana uczestnikom w formie skondensowanej i tylko w zakresie niezbędnym do zbudowania i przetestowania próbnych obwodów elektronicznych. Będzie ona poparta licznymi przykładami praktycznego zastosowania podzespołów elektronicznych. To, co powstanie podczas zajęć, będzie przez uczestników testowane, modyfikowane i poddawane licznym eksperymentom. Uczestnik po skończeniu kursu będzie potrafił naprawić domowe urządzenia elektroniczne, lub zbudować układy własne układy elektroniczne. Zajęcia prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Koło informatyczne

Podczas zajęć uczestnicy poznają różnorodne oprogramowanie z zakresu grafiki komputerowej, programowania czy edytowania tekstu. Będą korzystali z programów offline, ale także z edukacyjnych zasobów Internetu. Zajęcia mają na celu wyposażyć uczniów w kompetencje przyszłości takie, jak krytyczne myślenie, kreatywność, komunikatywność, współpraca.

Ciekawe szycie

Uczniowie rozpoczną swoją przygodę od szycia prostych rzeczy, takich jak torebki czy etui na laptopa, by przejść do bardziej skomplikowanych realizacji własnych projektów, jak bluzki czy sukienki. Każdy będzie miał możliwość zostać projektantem i wykreować nowe trendy modowe. Uczestnicy warsztatów nauczą się korzystania nie tylko z tradycyjnej igły i nitki, ale także z profesjonalnych maszyn, dzięki którym poznają wszystkie tajniki szycia i projektowania. Warsztaty uczą i bawią, pozwalają rozwijać swoją kreatywność i zdolności manualne, doskonalą poczucie sprawstwa, skuteczności i wiary we własne możliwości, a także dają poczucie dumy z autorskich, własnoręcznie wykonanych projektów.

Zumba

Zajęcia zumby to dynamiczna zabawa, podczas której dzieci będą tańczyć do ulubionych piosenek, ucząc się podstawowych kroków i układów choreograficznych. Podczas każdego spotkania pełnego różnorodnych stylów muzycznych stworzymy atmosferę pełną radości i zabawy, zachęcając uczestników do wyrażania siebie poprzez taniec.

Judo

Podczas treningów uczestnicy nauczą się i będą doskonalić techniki padów, trzymań i rzutów. Judo jest sportem chwytanym, będziemy wykonywać ćwiczenia związane z łapaniem, trzymaniem i przeciąganiem. Ważnym elementem treningu jest gimnastyka oraz elementy akrobatyki zapewniające rozwój koordynacji, gibkości oraz siły. Podczas zajęć będziemy rywalizować zgodnie z zasadami fair play. Zajęcia prowadzone są przez trenera, który posiada stopień mistrzowski 1 DAN. Przygodę z judo rozpoczął w wieku 6 lat. Jest czynnym zawodnikiem AZS AWF Warszawa. Jest aktualnym członkiem Kadry Narodowej Seniorów, 2-krotnym Mistrzem Polski Seniorów, medalistą Mistrzostw Europy oraz wielokrotnym medalistą Pucharów Świata.

Karate

Karate to sztuka walki pochodząca z Okinawy i Chin, nierozerwalnie związana z jogą i wewnętrznym rozwojem człowieka, opartym na treningu fizycznym i umysłowym. Do najważniejszych elementów w treningu karate należą nauka samoobrony, doskonalenie techniki oraz rozwój podstawowych cech motorycznych takich, jak siła, szybkość, wytrzymałość, gibkość, koordynacja ruchowa. Poza treningiem fizycznym karate obejmuje również trening umysłu, który polega na wzmacnianiu cech charakteru, zwiększaniu koncentracji w trudnych momentach, pokonywaniu własnych barier oraz dążeniu do samodoskonalenia. Na treningu wykonywane są ćwiczenia sprawnościowe, siłowo- wytrzymałościowe i techniczne. Zajęcia prowadzone są przez instruktora, który od 14 lat trenuje karate, jest sędzią Karate WKF z licencją Polskiej Unii Karate. Specjalizuje się głównie w kumite, ale sukcesy na zawodach odnosi również w kata drużynowym. Jest Akademickim Mistrzem Polski 2021 i 2022 (kata drużynowe). Zdobył 3 miejsce na Europejskich Igrzyskach Akademickich 2022 (kata drużynowe). Jest brązowym medalistą Igrzysk Europejskich w Łodzi 2022 (kata drużynowe) oraz ViceMistrzem Polski w kumite drużynowym 2022 we Wrocławiu.