Ciuchcia PuchPuch     

projekty klasoweWolontariat

Szkolne Centrum Wolontariatu skupia uczniów, rodziców i pracowników szkoły chętnych do bezinteresownej pracy na rzecz innych. W szkole organizowane są zarówno pojedyncze akcje charytatywne, takie jak coroczny udział w projektach "Szlachetna Paczka", "Góra grosza", "Pełna miska dla schroniska" czy "Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc!", jak i stała działalność polegająca na współpracy z instytucjami, które zajmują się pomocą innym – między innymi z Fundacją dla Wolności, z którą wspólnie pracujemy z dziećmi w Ośrodku dla uchodźców na warszawskim Targówku.

Najbardziej cieszy nas, kiedy pomysły na akcje charytatywne rodzą się w głowach naszych uczniów, którzy sami organizują kiermasze, pieką ciastka czy wykonują prace plastyczne po to, aby wspomóc wybrany przez siebie cel.


Nasi uczniowie pomagają w "Azylu pod Psim Aniołem". W maju i czerwcu trzykrotnie odwiedziliśmy schronisko, aby zadbać o psie towarzystwo. Uczniowie wyprowadzali psy na spacery, głaskali je i dopieszczali. Zaangażowali się w sprzątanie boksów, a nawet odmalowali bramę. Dziękujemy uczniom i rodzicom za udział w akcji naszego szkolnego wolontariatu!


Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Juliusza Verne'a w Warszawie oraz Niepubliczne Przedszkola Ciuchcia Puch Puch wzięły udział w akcji "Wielka Zbiórka Książek 2018" zorganizowanej przez Fundację Zaczytani.org. W każdym z naszych przedszkoli oraz w szkole przygotowaliśmy miejsca, w których zbieraliśmy książki dla małych, średnich i dużych pacjentów. Łącznie zebraliśmy ponad 400 książek!

Zebrana literatura została przekazana do placówek medycznych w całej Polsce!

Wierzymy, że zebrane książki pozwolą wszystkim pacjentom przenieść się w magiczny świat literatury.

Dziękujemy wszystkim za przyłączenia się do akcji.


Już po raz 6. nasza szkoła wzięła udział w projekcie „Szlachetna Paczka”. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zechcieli się do niej przyłączyć. Dzięki życzliwości uczniów, rodziców i pracowników Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne’a udało się zgromadzić dla potrzebujących rodzin ubrania, środki czystości, zabawki, sprzęt AGD, artykuły papiernicze i wiele innych.  

Jesteśmy niezmiernie dumni i cieszymy się, że razem możemy zmieniać świat na lepsze!

Znalezione obrazy dla zapytania szlachetna paczka


Dochód z tegorocznego kiermaszu wielkanocnego przeznaczony został na akcję ratowania konia o imieniu Gloria. Z radością chcielibyśmy poinformować, że Gloria została uratowana. Nasze starania zakończyły się sukcesem! Dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w przygotowania do kiermaszu oraz wszystkim osobom wspierających tę inicjatywę.


Nasi uczniowie wzięli udział w corocznej akcji BohaterON. Pamiętali o Powstańcach i wysłali im pocztówki.


Nasi Uczniowie wzięli udział w akcji „Misie Ratownisie”. Zebrane pluszaki zostały przekazane do jednostek Straży Pożarnych, zespołów Ratownictwa Medycznego i innych służb, aby były one wsparciem dla najmłodszych w ciężkich chwilach.


Wspólnie włączyliśmy się do akcji „Góra Grosza”. Celem zbiórki było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własnymi rodzinami. Każdy grosz się liczy, a razem możemy wiele!

Znalezione obrazy dla zapytania góra grosza


Nasza szkoła dołączyła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „ZBIERAJ BATERIE!”. Przekazane baterie trafiły do Zakładu Przetwarzania Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego, gdzie zostały poddane procesom recyklingu i odzysku. Dziękujemy wszystkim za włączenia się do akcji ratowania naszej planety! 

Znalezione obrazy dla zapytania baterie zbieraj