Nasze osiągnięcia
w roku szkolnym 2018/2019
Egzamin ósmoklasisty
Z ogromną przyjemnością i wielką dumą informujemy o wynikach egzaminu ósmoklasistów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne’a.
Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów, których średnia ze wszystkich trzech części egzaminu (język polski – 79%, matematyka – 81%, angielski – 97%) wyniosła aż 85,67%.
Cieszymy się ogromnie, że kilkoro naszych uczniów zdobyło maksymalną liczbę punktów 100% – dwie osoby z języka polskiego, dwie z matematyki i cztery z języka angielskiego, a wielu uczniów osiągnęło wyniki na poziomie 90% i więcej.
Zgodnie z rankingiem wyników egzaminu ósmoklasisty niepublicznych szkół podstawowych w 2019 roku w Warszawie zajęliśmy 2. miejsce na Bielanach!
Średnia egzaminu ósmoklasistów z języka angielskiego uplasowała nas na 5. miejscu wśród szkół niepublicznych w Warszawie i 8. miejscu wśród wszystkich szkół podstawowych - publicznych i niepublicznych w Warszawie.
Gratulujemy wszystkim uczniom wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów :)
Certyfikat "Szkoła Myślenia Pozytywnego" - pierwsze kroki edycja 2019
Nasza szkoła aktywnie uczestniczy w działaniach mających na celu poprawę dobrostanu i zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, zgodnie. z podejściem ogólnoszkolnego zaangażowania społeczności.
Projekt Narodowego Funduszu Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej
Warszawska Olimpiada Młodzieży - biegi przełajowe
Ola - kl. VIII - 3. miejsce
Maks - kl. VI a - 8. miejsce
Szkolny Konkurs "Regionalna Lalka Szmacianka"
Emilka - kl. Vb - 1. miejsce
Basia - kl. I - 2. miejsce
Leon - kl. II - 2. miejsce
Michał - kl. II - 2. miejsce
Dominika - kl. II - 3. miejsce
Zoja - kl. IVc - 3. miejsce
Konkurs „Muzeum na wakacjach”
Maja - kl. Vb - 1. miejsce
Zula - kl. VIb - 2. miejsce
Eryk - kl. VIa - 3. miejsce
Wyróżnienia:
Tymek - kl.II
Matylda - kl. Vc
Julia - kl. Vb
Konkursy kuratoryjne - j.polski, historia, matematyka, angielski
W październiku i listopadzie uczniowie klasy VII. i VIII. wzięli udział w konkursach organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz instytucje współpracujące. Z przyjemnością informujemy, że Ola, Ania i Weronika z klasy VIII. zakwalifikowały się do etapu rejonowego w konkursie z języka polskiego, Iwo i Marcin z klasy VIII. wezmą udział w kolejnym etapie konkursu historycznego, a Janek z klasy VIII. - z matematyki i angielskiego.
Ponadto Iwo i Adam z klasy VIII. zakwalifikowali się do etapu rejonowego XXIV edycji Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolną Polskę".
Kolejny etap konkursowych zmagań już w grudniu. Mocno trzymamy kciuki! :)
Konkurs "Weltsprachen Kinder"
W dniu 30 października 2018 r. odbył się w naszej szkole konkurs z języka niemieckiego pod patronatem Wydawnictwa Synapsa "Weltsprachen Kinder".
Na szczególne wyróżnienie w konkursie zasługują Bruno z kl. Va, Weronika i Karolina z kl. VIa, Hania i Natalia z kl. VIb i Mateusz z kl. VIII, którzy uzyskali powyżej 70% poprawnych odpowiedzi.
Natomiast Amelia z kl. VIII uzyskała 94,4% poprawnych odpowiedzi i zdobyła tytuł laureata konkursu :)
Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie gratulujemy znakomitych wyników i zachęcamy do sprawdzenia się w kolejnych edycjach konkursu!
Konkurs na Szopkę Krakowską
Niezmiernie miło nam poinformować, że w konkursie na szopkę krakowską pierwsze miejsce zdobyła Ula oraz Zoja z klasy IVc, drugie Jakub z klasy II, a trzecie Lena z Wianą z klasy Vb, Michał z klasy VII oraz Basia z klasy I.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! :)
Konkurs na Świąteczne Wypieki
W konkursie na najlepszy świąteczny smakołyk, pierwsze miejsce zajął Kuba z klasy III b. Drugie miejsce zajęli Lena i Lucjan z klasy I. Na trzecim miejscu znalazł się pyszny wypiek Leona z klasy II.
Dodatkowo jury przyznało dwa wyróżnienia - dla Tosi z klasy III oraz dla Kuby z klasy I.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! :)
Wojewódzki Konkurs Plastyczny "W obronie orła"
Szanowni Państwo, niezmiernie miło nam poinformować, że Eryk z klasy VI, który brał udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. "W obronie orła. Portrety zagrożonych gatunków zwierząt na 100-lecie niepodległości Polski" został wyróżniony udziałem w wystawie pokonkursowej.
Wystawa będzie czynna od dnia 18 stycznia 2019 r. w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, przy ul. Starej 4, w godz. 10.00-16.00.
Gratulujemy Erykowi i zapraszamy do odwiedzenia wystawy!
Mistrzostwa Dzielnicy Bielany - Badminton
Antonina M. - kl. VI - 2. miejsce
Karolina M. - kl. VI - 2. miejsce
Maks M. - kl. VI - 4. miejsce
Michał R. - kl. VII - 4. miejsce
Kuratoryjny konkurs historyczny
Marcin M. - kl. VIII - finalista
Kuratoryjny konkurs polonistyczny
Aleksandra C. - kl. VIII - laureatka
Weronika M. - kl. VIII - laureatka
XXI Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych Dziewcząt i Chłopców Sochaczew – Kamion 2019
Ola - kl. VIII - 32. miejsce
Konkurs Corridka 2019
Kajtek M. - 3. miejsce
Natalia J. - wyróżnienie
Konkurs "Dzieci filozofują"
Maja - kl. IIIb - wyróżnienie
Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia
Zula - kl. VIb - laureatka
Zuzia - kl. VIb - laureatka
Weronika - kl. VIa - wyróżnienie
Szymon - kl. VIa - wyróżnienie
Hania - kl. VIb - wyróżnienie
Szymon - kl. VIb - wyróżnienie
Franek - kl. IIIa - wyróżnienie
Mateusz - kl. IIIb - wyróżnienie
Jakub - kl. IIIb - wyróżnienie
Filip - kl. IIa - wyróżnienie
III Memoriału Urszuli Marciniak
Weronika - kl. VIa - 4. miejsce
Janek - kl. VIb - 7. miejsce
Martyna - kl. Va - zakwalifikowana
Gosia - kl. Va - zakwalifikowana
Emilia - kl. Vb - zakwalifikowana
Franek - kl. Vb - zakwalifikowany
Weronika - kl. VIa - zakwalifikowana
Tosia - kl. VIa - zakwalifikowana
Szymon - kl. VIa - zakwalifikowany
Sara - kl. VIa - zakwalifikowana
Hania - kl. VIb - zakwalifikowana
Szymon - kl. VIb - zakwalifikowany
Zosia - kl. VIb - zakwalifikowana
Janek - kl. VIb - zakwalifikowany
Ogólnopolski konkurs z języka niemieckiego PANDA
Maja - kl. IVb - wyróżnienie
Kajetan - kl. IVa - wyróżnienie