Organizacja szkoły (COVID-19)

PODSTAWOWE ZASADY ORGANIZACJI ZAJĘĆ UWZGLĘDNIAJĄCE AKTUALNĄ SYTUACJĘ EPIDEMICZNĄ ZWIĄZANĄ Z COVID-19

• Jesteśmy jedną z nielicznych placówek, które regularnie badają wszystkich pracowników testami przesiewowymi na COVID-19.
  • Cała kadra została przeszkolona z wytycznych sanitarno-epidemicznych oraz procedur dotyczących zachowania najwyższych standardów bezpieczeństwa.

• Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Edukacji Narodowej, zminimalizowaliśmy liczbę osób trzecich kontaktujących się z uczniami.

• Budynek został oznakowany i podzielony na strefy, dzięki czemu uczniowie zachowują dystans między grupami.

• Wejścia do budynku zostały wyposażone w dozowniki z płynem dezynfekującym oraz termometry.

• Wszystkim osobom wchodzącym na teren budynku jest mierzona temperatura ciała. Każda osoba z zewnątrz wchodząca do placówki, jest zobowiązana do zakrycia ust i nosa, zdezynfekowania dłoni lub założenia rękawiczek oraz ochraniaczy na obuwie.

• Personel w zależności od potrzeb ma zapewniony dostęp do środków ochrony indywidualnej (tj. maski, przyłbice, fartuchy, rękawiczki).

• W placówkach na bieżąco prowadzone są prace porządkowe, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymywania w czystości ciągów komunikacyjnych, dezynfekowania powierzchni dotykowych – poręczy, klamek, włączników światła, uchwytów, siedzisk i oparć krzeseł, a także powierzchni płaskich, w tym blatów w salach.

• Wszystkie pomieszczenia są regularnie wietrzone i ozonowane.

• Kanapy, fotele, dywany oraz sprzęty na placu zabaw dezynfekujemy specjalistycznymi środkami chemicznymi.

• Sale dydaktyczne są wyposażone w parownice, które w ekologiczny i bezpieczny dla dzieci sposób pozwalają na bieżąco dezynfekować materiały szkolne.

• Na terenie szkoły uczniowie i nauczyciele korzystają z maseczek, przyłbic lub półprzyłbic w częściach wspólnych, w tym na korytarzu, w toaletach, w sekretariacie i bibliotece.